Σεμινάριο από το Τμήμα Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας για τη χρήση των Social Media

Δημοσίευση: 23-03-2021 15:11 | Προβολές: 466

Το Δίκτυο Μουσείων Ιονίων Νήσων ευχαριστεί θερμά το Τμήμα Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας του Ιονίου Πανεπιστημίου για τη διοργάνωση σεμιναρίου κατάρτισης σχετικά με τη χρήση των Social Media από πολιτιστικούς φορείς και την ανάπτυξη στρατηγικής Social Media Marketing & Content Marketing που μπορεί να αναπτύξει ένα μουσείο.

Το σεμινάριο διεξήχθη τη Δευτέρα 22 Μαρτίου 2021, με σκοπό την κατάρτιση των Μελών του Δικτύου. Εισηγητής του σεμιναρίου ήταν ο κ. Αγησίλαος Κονιδάρης, Επίκουρος Καθηγητής του Τμήματος Ψηφιακών Μέσων και Επικοινωνίας.

Όπως τονίστηκε, η αναγκαιότητα χρήσης των Social Media από πολιτιστικούς φορείς είναι ιδιαιτέρως σημαντική προκειμένου να μπορέσουν να γίνουν πιο γνωστοί και να αυξήσουν την επισκεψιμότητά τους.

Βλ. επίσης: https://dmc.ionio.gr/el/event/seminar-social-media-museums/