Άνοιξε για το κοινό το Κοργιαλένειο Μουσείο Αργοστολίου

Δημοσίευση: 30-05-2021 16:39 | Προβολές: 492

Το Κοργιαλένειο Ιστορικό & Λαογραφικό Μουσείο Αργοστολίου άνοιξε τις πύλες του για το κοινό.

Ώρες λειτουργίας: Δευτέρα – Παρασκευή 8.00 – 14.00

Μετά τη λήξη των περιοριστικών μέτρων, λόγω της πανδημίας, το Μουσείο μας προσπαθεί να προσαρμοστεί στη νέα κατάσταση. Εφαρμόζουμε τον υγειονομικό κανονισμό (περιορισμένος αριθμός ατόμων, υποχρεωτικά μάσκα, αντισηπτικό) και ευελπιστούμε ότι τόσο οι επισκέπτες του νησιού όσο και οι μόνιμοι κάτοικοι θα μας επισκεφτείτε. Εφέτος περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά χρειαζόμαστε τη βοήθεια όλων, ώστε ένας πνεύμονας πολιτισμού για όλο το νησί να συνεχίσει να προσφέρει τις υπηρεσίες του στην κοινωνία.

Η Έφορος

Δώρα Φ. Μαρκάτου